CMIS Logo
Committee Management Information Service

Policy Planning Forum

25 June 2018 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
12
Page 1 of 2, Displaying items 1 to 10 of 16 members/vacancies that match search criteria
Conservative
Cllr David Stuart Barrie Member 25/06/2018 - current
Labour
Cllr Greg Brackenridge Chair 24/06/2019 - current
Labour
Cllr Jasbinder Kaur Dehar Member 25/06/2018 - current
Labour
PCC Simon Foster Member 21/06/2021 - current
Conservative
Councillor Peter Charles Max Hogarth MBE Member 25/06/2018 - current
Labour
Councillor Zafar Iqbal Vice Chair 25/06/2018 - current
Labour
Cllr Catherine Elizabeth Miks Member 25/06/2018 - current
Conservative
Cllr Peter Phillip Miller Member 24/06/2019 - current
Labour
Councillor Sybil Eurlena Spence Member 25/06/2018 - current
Cllr Seamus James Walsh Member 25/06/2018 - current

Appointees

Appointee NameAppointee RoleAppointee Membership Dates
Mr Mike Ager Member 25/06/2018 - current
Prof Simon Brake Member 25/06/2018 - current
Mr Maurice Carter Observer 06/01/2020 - current
Mr Richard Merker Observer 03/12/2020 - current
Mrs Sarah Joy Middleton Member 21/01/2022 - current
Mr Steven Price-Hunt Observer 06/01/2020 - current
Vacancy  
Vacancy  

Substitutes

Karen Gowreesunker
Karen.Gowreesunker@wmfs.net
0121 380 6678

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.