CMIS Logo
Committee Management Information Service
You are here:   Committees > WMFRA 2014-onwards

Appeals Committee

21 July 2014 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Cllr David Stuart Barrie Member 29/06/2015 - current
Labour
Councillor Lynda Alice Clinton Member 29/06/2015 - current
Liberal Democrat
Councillor Neil Eustace Member 21/07/2014 - current
Conservative
Councillor Peter Charles Max Hogarth MBE Member 21/07/2014 - current
Labour
Councillor Sybil Eurlena Spence Member 21/07/2014 - current
Labour
Cllr Seamus James Walsh Chair 27/06/2016 - current

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership Dates
Conservative
Councillor Stuart George DavisSubstitute 29/07/2015 - current
Labour
Councillor Mohammed IdreesSubstitute 29/06/2015 - current
Conservative
Councillor Robert SealeySubstitute 29/07/2015 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  
Karen Gowreesunker
Karen.Gowreesunker@wmfs.net
0121 380 6678

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.