CMIS Logo
Committee Management Information Service
You are here:   Committees > WMFRA Committees

Audit and Risk Committee

25 June 2018 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Cllr David Stuart Barrie Member 24/06/2019 - current
Labour
Councillor Rizwan Jalil Member 27/06/2022 - current
Labour
Cllr Basharat Mahmood Chair 26/06/2023 - current
Vacancy  
Vacancy  

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership Dates
Labour
Councillor Gurdial AtwalSubstitute 27/06/2022 - current
Labour
Cllr Simran CheemaSubstitute 08/01/2024 - current
Vacancy  
Vacancy  
Vacancy  

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.