CMIS Logo
Committee Management Information Service
You are here:   Committees > WMFRA 2014-onwards

Audit and Risk Committee

25 June 2018 - onwards
Fixed
Nominated
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservative
Cllr David Stuart Barrie Member 24/06/2019 - current
Labour
Councillor Rizwan Jalil Vice Chair 27/06/2022 - current
Labour
Cllr Catherine Elizabeth Miks Chair 25/06/2018 - current
Conservative
Cllr Peter Phillip Miller Member 24/06/2019 - current
Labour
Councillor Sybil Eurlena Spence Member 24/06/2019 - current

Substitutes

Substitute PartySubstitute NameSubstitute RoleSubstitute Membership Dates
Labour
Councillor Gurdial AtwalSubstitute 27/06/2022 - current
Labour
Councillor Zahir HussainSubstitute 27/06/2022 - current
Conservative
Councillor Ian Kettle Substitute 27/06/2022 - current
Cllr Seamus James WalshSubstitute 25/06/2018 - current
Conservative
Councillor Vera WatersSubstitute 27/06/2022 - current

Other Information

Pop-up Windows - This website contains links to various documents such as Agendas, Minutes and Reports to name a few. Some of these links will open the corresponding document in a new window. To determine whether a link will open up a window hover your mouse over the link and review the displayed tool-tip.